Bizarné reklamácie dovolenkárov

Autor: Jana Volná | 17.3.2016 o 16:32 | (upravené 18.3.2016 o 14:37) Karma článku: 11,04 | Prečítané:  14004x

Sladký čas dovoleniek sa blíži a hoci sa sem-tam nevydaria podľa predstáv, rozhodne neposielajte do cestoviek sťažnosti v tomto duchu. 

Len ak by vašim zámerom bolo spôsobiť zamestnancom kancelárie silnú brušnú svalovicu z nezastaviteľného smiechu, ako pomstu za skazený pobyt. 

Nasledujúce reklamácie obdržali cestovné agentúry, kancelárie a ich delegáti v uplynulých sezónach od klientov počas dovolenky v Egypte.

,,Žiadame finančnú kompenzáciu!" - nie veľmi originálnym spôsobom začínala písomná sťažnosť klientov zo Záhoria, ktorí ako dôvod absolútnej nespokojnosti s dovolenkou uviedli: ,,Počas pobytu sme sa vôbec nemohli kúpať!" Aj vám teraz preblesklo mysľou: Prečo?! ,,Lebo voda v bazéne bola studená, more hlboké."

Iní dovolenkári si v písomnom hodnotení pre cestovnú kanceláriu svoj pobyt pri Červenom mori pochvaľovali, mali len jednu výhradu: ,,Hotel nemal vybudovaný chodník priamo do mora. Niekoľko metrov sme museli prejsť po piesku na pláži."

Z času na čas sa v turnusoch objaví persóna, ktorá skritizuje doslova čokoľvek. Lavínu jej kritiky nezastavia ani spoludovolenkári, ktorí sa v jej prítomnosti chytajú za hlavu, ťukajú si na čelo alebo od nej radšej bočia. Jedna taká utkvela v pamäti delegátovi z Hurghady. Ten mal potešenie v horúcom auguste sprievodcovať lodný výlet na ostrov Giftun, kde pani zahlásila: ,,Toto je naozaj vrchol! Nikto ma neupozornil, že na ostrove bude svietiť slnko!"

Egyptský ostrov Giftun - klienka sa sťažovala, že ju nikto neupozornil, že na ostrove bude svietiť slnko.Egyptský ostrov Giftun - klienka sa sťažovala, že ju nikto neupozornil, že na ostrove bude svietiť slnko.

Ďalšia pani pobavila pracovníkov cestovnej agentúry, keď ich písomne žiadala o pomoc pri vybavení poistnej udalosti, ktorá sa udiala na inom morskom výlete. Chcela náhradu škody - pri plavbe loďou jej uletela obľúbená šiltovka.

Nasledujúca reklamácia môže byť poučná pre tých, ktorí v Egypte ešte neboli a sú milovníci tradičných slovenských páleniek. Jej autorom je pán, ktorý si objednal výborný 5* hotel all inclusive. ,,Napriek tomu v bare nenalievali borovičku," uviedol.

Výhrady k hotelovej gastronómii mala aj klientka, ktorá sa pôvodne prišla do cestovky poďakovať za zájazd. ,,Mal jednu chybičku," neodpustila si. ,,Jedlo na raňajkách sa stále opakovalo." Majiteľka agentúry prosila o vysvetlenie. ,,No viete, boli vajcia na tvrdo, na mäkko, praženica, párky, salámy, syry, palacinky, sladké pečivo, slané pečivo, biele pečivo, tmavé pečivo, jogurty, cereálie..." Po minúte vymenúvania položiek z raňajkového švédskeho stola, majiteľka agentúry klientku zastavila: ,,Prepáčte, nechápem," povedala jej úprimne. Klientka to teda skrátila: ,,Veď to je tá chyba! Na raňajky boli dokolečka stále tie isté veci!"

Osobitné miesto v reklamáciách zájazdov má samotné ubytovanie a vybavenie izieb. Jedna CK obdržala sťažnosť na posteľnú bielizeň. Nebola špinavá a aj ju pravidelne menili. Len nevoňala tak, ako si klientka predstavovala. ,,Určite ju neperú v aviváži," konštatovala.

Zrejme citlivá dáma sa podpísala pod reklamáciu, ktorá znela: ,,Čierna farba dverí na izbe mi spôsobovala depresiu."

Istý klient s nepopierateľným talentom opísať veci originálnym spôsobom, dostal zamestnancov cestovnej agentúry od smiechu do kolien, keď im zahlásil: ,,Toaletný papier bol katastrofa! Takým šmirgľom ani Jožo v dielni drevo nebrúsi, lebo by ho zhumpľoval!" Súčasťou jeho ponosy bol aj denný prídel tejto hygienickej pomôcky. ,,Upratovač nám do kúpeľne dával IBA dve rolky!" (Každá toaleta v egyptských hoteloch má zabudovanú, alebo príručnú spršku na osobnú hygienu. Toaletný papier tak slúži iba na osušenie zbytkovej vody. - pozn. aut.)

K spomienkam delegátov patrí aj nasledujúca verbálna sťažnosť klientky na informačnej schôdzke. V tom čase väčšinu klientov hotela tvorila stredná a staršia generácia. Mladej dáme sa vekové zloženie hostí príliš nepozdávalo a delegátovi utrúsila: ,,To je pediatria, nie hotel!" (myslela, samozrejme, geriatria,- pozn. aut.) Delegát napriek faktickému omylu klientky ponosu pochopil a pohotovo, vtipne odpovedal: ,,Áno, keď sa to vezme na počet vlastných zubov v hoteli, tak máte pravdu."

 

Za spoluprácu na tomto blogu ďakujem: cestovným agentúram:

MM Travel,

CA Zahra,

CA Exklusiv Travel

a cestovnej kancelárii Happytravel.sk.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Obchvat Ružomberka: už mal byť hotový, nakoniec bude meškať roky

Úsek D1 medzi Hubovou a Ivachnovou, ktorého súčasťou je aj obchvat mesta s 27-tisíc obyvateľmi, plánujú dokončiť až v roku 2021.

DOMOV

Odchod z koalície? Názory sú pol na pol, hovorí poslanec SNS

Fico ustúpil Dankovi a vláda v stredu nerokovala.

ŠPORT

Neapol hrá ako Real. Hamšíkovi sa vernosť môže oplatiť

Ľudia sa rozprávajú len o zápase, tvrdí Hamšík.


Už ste čítali?